| |
| Specifications | |
| Keyboard | 37-keys (Slim-key, velocity sensitive) |
| Sound Generation | Analog synthesis |
| Maximum Polyphony | 4 voices |
| Program | 200 programs (100 Presets / 100 Users) |
| Each program includes voice mode and sequence data settings |
| Up to eight favorite programs can be registered |
| Voice Modes | 8 modes (Poly, Duo, Unison, Mono, Chord, Delay, Arp, Side Chain) |
| VOICE MODE DEPTH can vary different parameters in each mode |
| Main Synthesis Parameter |
| VCO1 | Octave, Wave (Saw, Triangle, Square), Pitch, Shape |
| VCO2 | Octave, Wave (Saw, Triangle, Square), Pitch, Shape |
| VCO2 MODULATION | Cross Mod Depth, Pitch EG Int, Sync, Ring |
| MIXER | VCO1, VCO2, Noise |
| FILTER | Cutoff, Resonance, EG Int, Filter Type (2-Pole, 4-Pole), Keytrack, Velocity |
| AMP EG | Attack, Decay, Sustain, Release |
| EG | Attack, Decay, Sustain, Release |
| LFO | Wave (Saw, Triangle, Square), EG Mod (Int, Rate, Off), Rate, Int, Target (Pitch, Shape, Cutoff) |
| DELAY | Hi Pass Cutoff, Time, Feedback, Output Routing (Post Filter, Pre Filter, Bypass) |
| Sequencer | 16-step polyphonic sequencer |
| Motion sequence can be used on up to four parameters |
| Controls | 41 dedicated panel controls deliver immediate parameter access |
| A slider can control different parameters for each program |
| Display | Real-time OLED oscilloscope provides visual feedback of parameter changes |
| Connectors | Headphones (6.3mm stereo phone jack) |
| Output (6.3mm monaural phone jack) |
| Audio In (6.3mm monaural phone jack) |
| Sync In (3.5mm monaural mini jack) |
| Sync Out (3.5mm monaural mini jack) |
| MIDI In |
| MIDI Out |
| USB Type B |
| Power Supply | AC adapter (DC9V) |
| Power Consumption | 8 W |
| Dimensions (W x D x H) | 500 x 300 x 85 mm / 19.69" x 11.81" x 3.35" |
| Weight | 2.8 kg / 6.17 lbs. |
| Included Items | AC adapter |
| |
| * All product, company, and standard names are trademarks or registered trademarks of their respective holders. |
| * Appearance and specifications of products are subject to change without notice. |